Bezpieczny Internet
  Home Bezpieczny Internet

  3...2...1... Internet! Bądź bezpieczny w sieci

  12 marca 2014 roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej 3…2…1… Internet, będącej   projektem Fundacji Dzieci Niczyje oraz firmy Microsoft. Głównym celem  projektu jest poznanie przez dzieci  zagrożeń związanych z Internetem, sposobów unikania ich i szukania pomocy. W projekcie uczestniczą uczniowie klas IV-VI.   Ambasadorem projektu jest Krzysztof Hołowczyc. Biorący udział w akcji nauczyciel prowadzący  jest zobowiązany przeprowadzić zajęcia w oparciu o udostępniony scenariusz, dokonać ewaluacji zajęć i wypełnić sprawozdanie z zajęć na stronie www.dzieckowsieci.fdn.pl/ . Na podstawie wypełnionego sprawozdania prowadzący otrzymuje zaświadczenie o przeprowadzeniu zajęć. Tym samym jest to potwierdzenie dla szkoły o uczestnictwie  w Projekcie. Po przeprowadzonej lekcji uczniowie z posiadanym zasobem wiedzy związanym z bezpieczeństwem w sieci mają za zadanie odbyć szkolenie „3…2…1.. Internet”  na platformie e-learingowej. Po odbyciu szkolenia on-line uzyskują tytuły Ekspertów ds. bezpieczeństwa w sieci Internet. Mam nadzieję, że poprzez zaangażowanie dzieci w tę ogólnopolską akcję przyczynię się do wzrostu świadomości o niebezpieczeństwach związanych z korzystaniem z sieci Internet, a dzieci zostaną wdrożone do bezpiecznego i kulturalnego korzystania z internetu

  Aneta Łyszcz


   

  Bezpieczny Internet 2014

  11 lutego 2014 roku obchodzimy międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu, którego Szkolnastrona.pl jest Partnerem. Z tej okazji zorganizowana zostanie konferencja dla nauczycieli oraz specjalistów pracujących z dziećmi o pozytywnych aspektach Internetu. Tematem przewodnim będzie pozytywne wykorzystanie Internetu i nowych technologii. Wszystkie działania będą realizowane pod hasłem "Razem tworzymy lepszy Internet".

  Więcej informacji, program konferencji oraz formularz zapisów znajduje się na:
  http://www.saferinternet.pl/pl/program-obchodow.

  Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych,zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – tworzących Polskie Centrum Programu Safer Internet. Dzień Bezpiecznego Internetu 2014 zostało objęte honorowym patronatem przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

  Podczas obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu organizatorzy zachęcają szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i osoby prywatne do wspierania tego przedsięwzięcia przez organizację lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów (m.in. zajęć edukacyjnych, happeningów, gazetek szkolnych, kampanii informacyjnych, konkursów).

  Tradycyjnie dla lokalnych organizatorów obchodów tego dnia przewidziany zostałkonkurs z nagrodami, przygotowany przez organizatorów i partnerów Dnia Bezpiecznego Internetu w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu (plik PDF). Lokalne inicjatywy Dnia Bezpiecznego Internetu można rejestrować do końca lutego poprzez formularz na stronie akcji.

   


   

  Uczniowie naszej szkoły w 2012/13  roku szkolnym uczestniczyli w konkursie "Bezpieczne korzystanie z internetu". Regulamin i przykłady prac konkursowych znajdują się poniżej:

  Pokaz nr 1 (Julia Jaworska)

  Pokaz nr 2 (Aleksandra Borowska)

  KONKURS „BEZPIECZNE KORZYSTANIE Z INTERNETU”
  1. Organizatorem konkursu jest Miejski Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Aleksandrowie Łódzkim
  2. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych województwa łódzkiego.
  3. Konkurs Przeprowadzany jest w 2 kategoriach:


  a. Klasy I –III – grafika
  i. Format - a4
  ii. Typ pliku – png, gif, jpg


  b. Klasy IV- VI – pokaz
  i. Automatyczne przejścia slajdów i animacje
  ii. max. 10 slajdów
  Prace nie powinny zawierać elementów pobranych np. z internetu


  4. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi nauczycieli, rodziców i uczniów na konieczność zabezpieczania komputerów i urządzeń mobilnych.


  5. Terminarz konkursu:
  a. do 5 lutego (Dzień Bezpiecznego Internetu) – ogłoszenie konkursu
  b. do 28 lutego - zgłoszenie szkoły do udziału w konkursie (zał. nr 1) – pisemne na adres:
  Miejski Zespół Szkół im. Jana Pawła II
  Aleksandrów Łódzki 95-070 
  Waryńskiego 22/26 
  z dopiskiem - „Konkurs Bezpieczny Internet”
  c. do 28 marca – przesłanie (maks. 3 prac w każdej kategorii) drogą mailową na adres: 
  95070mg@gazeta.pl 
  6. Pracom konkursowym powinny w mailu towarzyszyć dane autorów prac, ich opiekunów oraz 
  dokładne dane teleadresowe szkoły.
  7. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się na początku maja- o terminie powiadomimy 
  nagrodzonych w kwietniu 2013 r.Załącznik nr 1
  Miejski Zespół Szkól im. Jana Pawła II w Aleksandrowie Łódzkim


  Formularz zgłoszeniowy do konkursu
  „Bezpieczne korzystanie z Internetu”
  1.Nazwa szkoły:
  ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
  Adres:
  ulica: ……………………………………………, kod pocztowy: ……………, miejscowość:………………………………………,
  2. Dane osoby zgłaszającej:
  Imię i nazwisko osoby zgłaszającej: ………………………………………………………………………………………………………
  Dane kontaktowe:
  Telefon i/lub Email:* ……………………………………………………………………………………………………………………………
  ..........................................
  podpis i pieczątka dyrektora szkoły

  Poprawiony (piątek, 06 czerwca 2014 10:51)

   

  Wakacje 2015
  Sześciolatki
  Gazeta Przerwa

  'Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.' To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.

  EU Cookie Directive Module Information