Home

  ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY 3- 4 LATKI

  W NASZYM PRZEDSZKOLU

  Minął już prawie miesiąc jak chodzimy do przedszkola. Czas upływa nam tutaj bardzo przyjemnie. Nawiązaliśmy już pierwsze przyjaźnie. Uczymy się nowych ciekawych rzeczy.

  Dzieci z naszego przedszkola wzięły aktywny udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Dowiedziały się jak ważne jest dbanie o naszą planetę.

  22 września 2014r. w naszym przedszkolu odbył się bal z okazji „Dnia Przedszkolaka”.

  W tym dniu dzieci z oddziałów 3/4 latków oraz 5/6 latków miały zorganizowany  bal. Czekało na nich wiele atrakcji m.in.:

  -zabawy przy muzyce,

  - malowanie twarzy,

  -konkurs „Co to za bajka?”,

  -zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej,

  -wspólna praca plastyczna pt.: „Moje przedszkole”.

  Pani Dyrektor Zofia Okońska wręczyła każdemu przedszkolakowi „Dyplom Przedszkolaka” oraz drobny podarunek.

  Dzieciom ten wyjątkowy dzień bardzo się podobał. Na koniec uroczystości na naszych milusińskich czekał słodki poczęstunek przygotowany we współpracy z rodzicami.

  I w tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim za pomoc w zorganizowaniu tego  wyjątkowego dnia.

  Ale na balu się nie skończyło.  Tego dnia do naszych podopiecznych przybyli w odwiedziny policjanci, którzy udzielili im praktycznych rad jak bezpiecznie poruszać się na drodze,  dlaczego dzieci musza jeździć w fotelikach samochodowych oraz jak ustrzec się przed nieznajomym.

   


  Przedszkolaki z wizytą na Grobie Nieznanego Żołnierza

  Dnia 26.09.2014 r.  przedszkolaki zapaliły znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza na cmentarzu w Starych Skoszewach . Celem wycieczki było przybliżenie historii Polski oraz wydarzeń z czasów II Wojny Światowej.

  Monika Pawlaczek


  Wizyta stomatologa w naszym przedszkolu

  25.09.2014 r gościliśmy w naszym przedszkolu lekarza Stomatologa -Ortodontę . Dzieci dowiedziały się dlaczego  trzeba dbać o swoje zęby oraz jak należy to robić. Po zakończonej pogadance można było obejrzeć przedmioty , które są związane z pracą stomatologa.Serdecznie dziękujemy Panu M. Bartczakowi ,  że zechciał nas odwiedzić i udzielił nam  wskazówek ważnych dla naszego zdrowia.

  Monika Pawlaczek


  Dzień Chłpaka w naszym przedszkolu

  30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Było zabawnie i słodko. Tego dnia wszyscy  chłopcy poczuli się na pewno bardzo wyjątkowo.

   

  Monika Pawlaczek

   

   


   

  Zabawy przedszkolaków

   

   


  1. W związku ze zbliżającym się 1 listopada - „Dniem wszystkich świętych” wybraliśmy się z dziećmi na pobliski cmentarz w celu zapalenia znicza na Grobie Nieznanego Żołnierza. W ciszy i spokoju uczciliśmy pamięć tych, którzy odeszli.

  2.Dnia 31 października odbyła się uroczystość „Pasowania na przedszkolaka”. Wszystkie dzieci bardzo przejęte przybyły na swe święto. Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem. Nasi podopieczni wykazali się odwagą, wiedzą i bardzo dobrą pamięcią, zdali pomyślnie wszystkie zadania jakie dla nich przygotowałyśmy co doprowadziło do uroczystego pasowania ich na PRAWDZIWYCH PRZEDSZKOLAKÓW. Tego zacnego zadania dokonała Pani Dyrektor Zofia Okońska. Każdy przedszkolak otrzymał dyplom i drobny prezent. Po oficjalnej części wszyscy goście i nasi podopieczni zasiedli do słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.

  3. KONKURS PT.: „JESIEŃ W OCZACH DZIECKA”.

  Konkurs był przeznaczony dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i podzielony na dwie kategorie wiekowe: 3/4 latki, 5/6 latki.

  Liczba uczestników biorących udział w konkursie z młodszej grupy: 14 osób.

  Liczba uczestników biorących udział w konkursie ze starszej grupy: 19 osób.

  Większość prac została wykonana w przedszkolu pod nadzorem opiekunów, kilka w domu przy niewielkiej pomocy rodziców.

  Prace konkursowe można było oddawać do dnia 18 listopada 2014r.

  Tego też dnia jury w składzie:

  Monika Żaromińska, Joanna Spychała, Agnieszka Marciniak, przewodnicząca Edyta Szeląg dokonały tajnego głosowania i wybrały najpiękniejsze prace.

  Oceniane prace były anonimowe, każda była oznaczona numerem i tylko organizator posiadał informację, kto jest autorem danego dzieła.

  Wyniki konkursu:

  • Grupa 3/4  latki:

  I miejsce- Aleksandra Kamińska

  II miejsce- Paweł Prośniewski, Michał Bartczak

  III miejsce- Julia Jóźwiak, Oliwia Pacyna, Julia Chmielnicka,

  Ksenia Peszyńska – Drews, Piotr Pastusiak, Piotr Włodarczyk.

  • Grupa 5/6 latki:

  I miejsce- Maksymilian Bystrosz, Miłosz Szubert

  II miejsce- Martyna Szczepocka, Mikołaj Maćkowiak

  III miejsce- Michalina Wasilewska, Małgorzata Skrobisz, Aleksander Bobrowski.

  Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom a laureaci nagrody w postaci

  książek edukacyjnych i naklejek.

  Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród nastąpiło dnia 21 listopada 2014r . na  „Balu Jesieni”.

   

   

  4. 21 listopada odbył się „Bal Jesieni”. W uroczystości tej uczestniczyły oba oddziały przedszkolne znajdujące się w naszej szkole. Dzieci przeprały się za zwierzątka, jesienne liście, drzewa, grzyby.

  Wszyscy bardzo  dobrze się bawili. Co prawda Pani Jesień bardzo się spieszyła więc osobiście nie przybyła  na swe święto, nie zapomniała jednak o nas - zostawiła nam list  i kosz pełen zdrowych owoców. Po balu przedszkolaki zasiedli do zdrowego poczęstunku- na stole królowały: jabłka, gruszki, śliwki i soki warzywne.

  5. 25 listopada jest  „Światowym Dniem Pluszowego Misia”. Tego dnia wszystkie przedszkolaki oraz uczniowie klasy I ”a” i I „b” uczestniczyli w balu przygotowanym na cześć swoich ukochanych pluszaków.  Na uroczystość przybył sam Kubuś Puchatek. Zapoznał dzieci z historią stworzenia pierwszego misia. Każdy uczestnik balu miał ze sobą misia. Na dzieci czekało wiele atrakcji:  zagadki, konkursy, dyskoteka, małe co –nieco- czyli to co misie lubią najbardziejJ

  Dzieci na balu były  bardzo aktywne  stworzyły „Zdjęcie Kubusia z przyjaciółmi”, „Kodeks postępowania z misiem” oraz „Misiowy album”.

   

  6. Z  okazji zbliżających się świąt postanowiliśmy napisać list do Mikołaja. Dzieci namalowały to co pragną otrzymać. Jako, że pragnień dzieci mają wiele list jest całkiem pokaźnych rozmiarów. Pozostawiliśmy go na oknie by elfy zabrały go do siebie na Biegun Północny. Cóż za radość ogarnęła przedszkolaki, gdy następnego dnia po przybyciu do sali nie znaleźli listu – jest nadzieja!!!

  Gdy list został wysłany wzięliśmy się do ubierania choinki, cóż to za święta bez niej…

   

  7.  16 grudnia wybraliśmy się na wycieczkę do „Groty solnej”. Na dzieci czekała pani animatorka, która przygotowała ciekawe zajęcia o tematyce bożonarodzeniowej. Dzieciom wiele satysfakcji sprawiły zabawy w soli, poszukiwanie ukrytych w niej przedmiotów. Największą atrakcją było przybycie Świętego Mikołaja i obdarowanie dzieci prezentami. Każdy przedszkolak szczęśliwy i uśmiechnięty wracał do przedszkola.

  8. W czwartek 18 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość związana z nadchodzącymi świętami - „Jasełka”. Na ten czas nasi podopieczni zmienili się w anioły, pastuszków, nie zabrakło oczywiści Trzech Króli, Maryi,  Józefa i Jezuska. Dzieci pięknie wystąpiły, wprowadzając wszystkich zebranych w świąteczny nastrój. Każdy przedszkolak przygotował dla swoich rodziców kartkę świąteczną i drobny podarunek „złotą rybkę”. Miejmy nadzieję, że spełni ona swe zadanie i zrealizuje minimum trzy życzeniaJ Nie mogło obejść się tego dnia bez najbardziej oczekiwanego gościa „Świętego Mikołaja” i tym razem nas nie zawiódł. Dzieci przejęte czekały na wyczytanie swego imienia i odebranie prezentu. Na szczęście wszyscy bardzo się starali i byli bardzo, bardzo grzeczni, co święty docenił - każdy otrzymał podarunek.  Po uroczystości wszyscy uczestnicy podzielili się opłatkiem życząc sobie nawzajem zdrowych, spokojnych świąt, pełnych rodzinnej miłości i szczęścia.

  „Wigilia to nie jest czas,

  gdy jest prezentów moc

  Wigilia to nie jest czas,

  gdy potraw sto na stole

  Wigilia to przepiękny czas

  Bożonarodzeniowy czas,

  gdy siedzimy wszyscy w kole,

  i MAMY bliskich przy stole”.

  Agata Choła

   


   

  Przed Świętami Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy z pomocą rodziców, „Kiermasz świąteczny”. Jego celem była zbiórka pieniążków na dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych. Chcieliśmy zorganizować naszym podopiecznym wyjazd do Arboretrum  w Rogowie, na „Dzień dziecka”. Kwota jaką zebraliśmy to 820 zł. Dziękujemy gorąco wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję i pomogli nam ją zorganizować. Pragniemy przypomnieć, że przed świętami wielkanocnymi odbędzie się jeszcze jeden kiermasz. Mamy nadzieję, że rodzice włączą się w organizację i wesprą nas ponownie. Pragniemy tutaj podziękować wszystkim uczniom, którzy sprzedawali nasze wyroby i tym, którzy hojnie je zakupywali.

  Agata Choła

   


   

  W ostatnim czasie urodzinki w naszym przedszkolu obchodziły następujące dzieci: Michaś Bartczak, Gabrysia Nowicka, Michaś Wasilewski oraz Julcia Rytczak. Wszystkim naszym podopiecznym życzymy wszystkiego najlepszegoJ

   

   

  W związku z aktualna porą roku uwrażliwiamy naszych przedszkolaków jak ważna jest pomoc zwierzętom w tym trudnym dla nich czasie. Oto jak nasze dzieci dokarmiają ptaki:

   

   

  Zima to czas zabaw na placu przedszkolnym nie mogło obejść się bez lepienia

  bałwana i oczywiście bitwy na śnieżki.

   

   

  Codziennie po godzinie 14 przychodzą do naszego oddziału dzieci z najstarszego oddziału przedszkolnego. Organizujemy dla nich ciekawe zajęcia plastyczne, pomagamy rozwijać ich zainteresowania i talenty, ulubionym zajęciem jest czytanie książek. W tym czasie dzieci mogą odpocząć po ciężkim dniu nauki i wyciszyć się.

   

   

   

  Jako, że zbliżają się ferie przypomnieliśmy naszym kochanym dzieciaczkom jak ważne jest bezpieczeństwo podczas zimowych zabaw. Pragniemy w tym miejscu życzyć wszystkim naszym podopiecznym pełnych atrakcji ferii, aby ten czas spędzili aktywnie ze swoimi rodzicami i oczywiście by cali i zdrowi wrócili do nas 16 lutego.

   

   

  Przypominamy, że 17 lutego w naszym przedszkolu odbędzie się ”Bal Karnawałowy-Bal Zimy”. Wszystkie dzieci przychodzą tego dnia przebrane. PozdrawiamyJ

   

  Agata Choła, Monika Pawlaczek

  Karnawał to szaleństwo imprez i zabaw, które ogarnia cały świat!

  Jego fenomen polega na tym, że w znanej nam formie organizuje się go od kilku setek lat i nic nie wskazuje na to, by tradycje karnawałowe miały odejść w zapomnienie. 17 lutego my także szaleliśmy na parkiecie. Przedszkolaki świętowały i super się bawiły.

  Nie wierzycie? Popatrzcie na zdjęcia one mówią wszystko

  Jeden z naszych wychowanków miał poważną operację na oczko z tego tytułu przygotowaliśmy dla niego niespodziankę. Wszystkie przedszkolaki wraz z Paniami przesyłają naszemu Pawełkowi gorące pozdrowienia, szybko wracaj do zdrówka i do nas do przedszkola!!!!!!!

  Nasze dzieciaczki to twórcze przedszkolaki, mające wiele talentów. Tutaj zamieniły się w aktorów. Kto wie, może kiedyś zobaczymy ich na deskach teatru?! J

  Kolejny przedszkolak obchodził swoje rodzinki. Dnia 17 lutego nasza Oliwka przekroczyła zacny próg 4 lat!!! Z tej okazji Wszyscy życzymy jej zdrówka, dużo radości i wszystkiego najlepszego!!!!!!!!!!

  Dnia 25 lutego 2015r.o godz. 17:10  w przedszkolu 3/4 latków odbędzie się zebranie. Poruszone zostaną kwestie rekrutacji na nowy rok szkolny, działań jakie chcemy podjąć w II semestrze i informacje bieżące. Obecność obowiązkowa

   


  Dnia 23 lutego2015r. nasz kolejny podopieczny wkroczył w wiek lat 5-ciu.

  Piotrusiu STO LAT ŻYCZYMY!!!!

   

  W przedszkolu 3 marca gościliśmy wyjątkową osobę. Odwiedził nas słynny

  Pan Koralik, który tworzy „cuda z koralików”. Nasze przedszkolaki wykazały się cierpliwością i z oddaniem tworzyły własną biżuterię. Wyjątkowego gościa powitała Pani Dyrektor Zofia Okońska i  Vice – Dyrektor Edyta Szeląg. Nauczyciele także podziwiali biżuterię i kunszt Pana Darka. Prezentujemy dzieła Pana Koralika i zachęcamy wszystkich do oglądania jego sztuki na „f”.

   

   

  Naszą szkołę odwiedzili aktorzy z przedstawieniem z zakresu profilaktyki agresji pt.:”Prawdziwy skarb”. Dzieci z przejęciem oglądały sztukę i aktywnie się udzielały.

  Na pewno dużo zyskały dzięki udziałowi w tej akcji, bo nauki o tym czego nie wolno i   jak szanować przyjaciół oraz kolegów nigdy za wiele.

   

  Poprawiony (niedziela, 15 marca 2015 09:58)

   

  'Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.' To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.

  EU Cookie Directive Module Information