Home

  ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY 3- 4 LATKI

  Spacer po okolicy. Zwiedzanie ciekawych miejsc oraz poszukiwanie wiosennych akcentów.

   


  Spotkanie z policjantami. Rozmowa na temat bezpieczeństwa i pracy policjanta.

   

   


  Pierwszy dzień wiosny. Spacer nad rzeczkę Moszczenicę. Topienie ekologicznej Marzanny.


   

   

   

  Jak co roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu spotkanie wigilijne. Był to bardzo uroczysty i radosny dzień dla wszystkich.  Dzieci przypomniały o tym szczególnym dniu      w sposób jak zawsze wyjątkowy. Wiersze i kolędy wykonane przez dzieci sprawiły, że przez chwilę czas zatrzymał się w miejscu. W rodzinnej atmosferze, w otoczeniu aniołków , św. rodziny , pastuszków, króli , łamiąc się opłatkiem  przeżywaliśmy czas Bożego Narodzenia.

  Nie zapomniał też o nas Św. Mikołaj, którego obecność wzbudziła wielką ciekawość i sprawiła dzieciom radość. Na koniec zasiedliśmy do wigilijnego stołu przyglądając się uśmiechniętym buziom dzieci .Każdy mógł poczuć się wtedy szczęśliwy.

  Monika Pawlaczek

   

  02.09.2013 r. rozpoczęliśmy  kolejny rok szkolny 2013/2014.

  Jak dotąd przedszkolaki są bardzo dzielne. Chętnie zostają w przedszkolu pod opieką swoich pań ,a więc adaptacja przebiega pomyślnie.

  Dzieci interesują się wszystkim co je otacza. Nowe koleżanki  i koledzy, zabawki , nowe miejsca. Wszystko to  sprawia, że chętnie przychodzą do przedszkola. Zdobywają nowe umiejętności i wiadomości. Integrują się podczas  wspólnych, zajęć, posiłków i spacerów.

   

  20.09.2013 r. uczestniczyliśmy w akcji „Sprzątania świata”. Dzieci zapoznały się z potrzebą dbania o nasze środowisko i segregowania śmieci. Wyposażone w rękawiczki i worki z ogromnym przejęciem i zaangażowaniem wyruszyły na porządkowanie szkolnego boiska.

  Głównym celem naszej akcji było uświadomić dzieci jak i dlaczego  należy dbać i chronić naszą przyrodę.

   

  Oprócz „Sprzątania świata” 20.09.2013 r. obchodziliśmy w naszym oddziale przedszkolnym „Dzień Przedszkolaka”. Tego dnia bawiliśmy się wspólnie przy muzyce w sali pełnej balonów .

  Dzieci mogły lepiej się poznać i miło spędzić czas. Impreza zakończyła się zdrowym, owocowym  poczęstunkiem .  

   

   

  Jesień to barwna pora  roku. Lasy , parki i ogrody mienią się przeróżnymi kolorami. Zachodzące w przyrodzie zmiany można obserwować również w polu i sadzie. Ludzie mają wtedy pełne ręce roboty przy zbieraniu warzyw i owoców.

  W naszym przedszkolu także mieliśmy co robić. Poznawaliśmy owoce , warzywa. Ich wygląd i smak. Dowiedzieliśmy się jak przygotować zdrową zupę jarzynową .

  Zrobiliśmy wiele prac z plasteliny i masy solnej. Przed nami wciąż jesień i wiele jeszcze ciekawych zajęć z nią związanych.

   

  Kolejnym etapem adaptacji dzieci w przedszkolu było Pasowanie na Przedszkolaka. Wszyscy przeżywaliśmy te wyjątkowe chwile. Maluchy zaprezentowały program artystyczny. Kolorowe dekoracje, eleganckie stroje oraz obecność rodziców nadały uroczysty charakter  tej chwili. Po programie dzieci otrzymały z rąk Pani dyrektor dyplom z upominkiem zostając tym samym przyjętymi do społeczności przedszkolnej.

  Na koniec wszyscy zostali zaproszeni na  poczęstunek przygotowany przez Rodziców i wychowawców.

  Dzień 25.11. 2013 r. upłynął w miłej , rodzinnej atmosferze i długo będziemy go wspominać .

   

   

  Monika Pawlaczek

  25.11.2013 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. W imprezie uczestniczyły przedszkolaki oraz uczniowie klasy I a i I b. Dzieci mogły lepiej poznać historię pluszowego misia, wykazać się w konkursie plastycznym  „Mój miś” , integrować się w czasie wspólnych zabaw i  konkursów. Dzień zakończył się słodkim poczęstunkiem oczywiście z miodem.

   

   

  29 11.2013 r. jak co roku w naszym przedszkolu mieliśmy zabawę  Andrzejkową. Dzieci dowiedziały się o dawnych zwyczajach związanych z Andrzejkami .Wróżyliśmy z butów, wosku i papierowej łódki na wodzie, pieniążka  rzucanego do wody , kartek z imionami. Na koniec były zabawy przy muzyce i wspólny poczęstunek.

  W listopadzie wybraliśmy się do teatru Arlekin w Łodzi . Dzieci obejrzały przedstawienie pt. „ Tajemnica wesołego miasteczka”.  Historia dwóch piesków sprawiła dzieciom  dużo przyjemności i dostarczyła dobrego humoru. Śmiech i radość przepełniły cały teatr. Przedszkolaki po powrocie wiele razy opowiadały o swoich przeżyciach.

   

  6 grudnia z okazji dnia św. Mikołaja dzieci pojechały do Groty Solnej w Łodzi  gdzie mogły dowiedzieć się o właściwościach leczniczych soli. Panie zapoznały  nas ze sposobem korzystania z Groty oraz zasadami jakie tam obowiązują. Dzieci bawiły się solą jak w piaskownicy przesypywały, budowały, zjeżdżały na zjeżdżalni. Na koniec do drzwi zapukał Mikołaj , który wręczył dzieciom prezenty i złożył świąteczne życzenia.

   

  Każdego dnia w przedszkolu dzieci bawią się, uczą , integrują między sobą oraz zdobywają nowe umiejętności.

  Monika Pawlaczek

  Joanna Sokołowska

   

  ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY 3- 4 LATKI
  ROK SZKOLNY 2012/2013


  Do naszego oddziału przedszkolnego uczęszcza 23 dzieci w dwóch grupach wiekowych:        3 latki (5 dzieci), 4 latki (18 dzieci).
  Już od września nasze przedszkolaki brały udział w wielu wydarzeniach:
  We wrześniu odbył się szkolny konkurs plastyczny pt. „Pocztówka z wakacji”.
  2 października nasze maluchy brały udział w audycji Łódzkiego Towarzystwa Muzycznego. Bliski kontakt z muzykami był miłym doświadczeniem dla naszych dzieci. Niektóre z nich mogły wystąpić przed zebraną publicznością, za co otrzymały gorące brawa.
  W tym samym dniu odbyło się spotkanie z policjantem. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, na czym polega praca Policji, jak również poznały numery alarmowe. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z zasadami bezpieczeństwa na drodze. Przedszkolaki  były niezwykle przejęte, tym bardziej, że mogły przymierzyć policyjne czapki i otrzymały drobne upominki.

  16 października odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie integracyjne z dziećmi                z Przedszkola im. M. Montessori w Łodzi. Pomimo deszczowej pogody, dzieci bawiły się świetnie. Były piosenki, zabawy z chustą animacyjną i słodki poczęstunek. Po tak udanym spotkaniu z pewnością będą następne.


  18 października zorganizowaliśmy ognisko. Atmosfera  była bardzo serdeczna, pogoda piękna, a dzieci zadowolone, z apetytem zajadały się upieczonymi przez siebie kiełbaskami.


  Bardzo ważnym wydarzeniem było „Pasowanie na przedszkolaka”, które odbyło się    26 października. Dzieci starannie przygotowywały się do tej uroczystości, dlatego trema była niewielka. Pięknie się zaprezentowały, wzbudzając podziw publiczności. Pani Dyrektor napisała list do przedszkolaków, w którym podkreśliła powagę  wydarzenia. Mimo, że nasze maluchy były  niezwykle przejęte na widok ołówka „giganta”, którym były pasowane,  z radością odebrały dyplomy  i upominki, a całą uroczystość zakończył słodki poczęstunek   z rodzicami.

  Jesień w naszym przedszkolu to okazja do realizowania przeróżnych pomysłów. Dzieci obserwowały w pobliskim lesie zmiany zachodzące w przyrodzie, poznawały sposoby przygotowywania się zwierząt do zimy, zbierały dary jesieni, stworzyły jesienny kącik przyrody i piękną „Panią Jesień”.

  Udało nam się  również założyć przedszkolny ogródek.

  W ramach tematu kompleksowego „Jesień daje nam warzywa” tworzyliśmy warzywne stworki, robiliśmy sałatkę warzywną, a nawet teatrzyk kukiełkowy na podstawie wiersza       J. Tuwima „Na straganie”.


  W ramach tematu „Grzyby” oglądaliśmy albumy z grzybami, uczestniczyliśmy w pokazie multimedialnym, a nawet chodziliśmy po lesie w poszukiwaniu grzybów. Nasze przedszkolaki bardzo szybko zaaklimatyzowały się w przedszkolu, świetnie  się bawią, tworząc niezwykle zgraną grupę.

   

  15 listopada w ramach Programu Comenius 2012 odbyło się spotkanie z gośćmi z Cypru, Szkocji, Czech oraz Hiszpanii. Przez cały tydzień poprzedzający wizytę dzieci poznawały ciekawostki o państwach, biorących udział w programie, tworzyły prace plastyczne                 i dekoracje sali.
  20 listopada oraz 22 stycznia  kolejny raz odbyły się spotkania z  Łódzkim Towarzystwem Muzycznym.

  26 listopada obchodziliśmy „ Światowy Dzień Pluszowego Misia”, w którym udział wzięły wszystkie przedszkolaki naszej szkoły i ich kochane PRZYTULANKI. Z tej okazji przez cały tydzień czytaliśmy wiersze i bajki o naszych ulubieńcach, a także stworzyliśmy piękne prace plastyczne, w tym ogromnego przestrzennego misia z papieru wypchanego gazetami oraz plakat wylepiany kawałkami kolorowych gazet. Podsumowaniem całej akcji była wspaniała zabawa z tańcami, konkursami, a także degustacją miodu.

  W listopadzie wyjątkowym wydarzeniem były odwiedziny tajemniczej „Cyganki”, która zapoznała dzieci z tradycją wróżb i przysłów andrzejkowych, a następnie zaprosiła je do wspólnej zabawy. Najpierw było malowanie buziek, później zabawa taneczna, a następnie słodki poczęstunek. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

  6 grudnia do naszych dzieci przybył z dalekiej Laponii Mikołaj z wielkim workiem prezentów. Przedszkolaki  były szczęśliwe i niezwykle przejęte tym wydarzeniem. Zapowiedziały, że grzecznie będą czekały na niego w Wigilię.


  W tym samym dniu dzieci brały udział w przedstawieniu pt. „Legenda o wawelskim smoku”.


  14 grudnia wybraliśmy się do Baśniowej Kawiarenki na przedstawienie jasełkowe                pt. „Wesoła Nowina”, przenoszące nas w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.


  Niezwykłym  wydarzeniem była Wigilia klasowa, która odbyła się  20 grudnia. Dzieci pięknie przebrane zaśpiewały kolędy m.in. z repertuaru Arki Noego oraz recytowały wiersze. Oprócz rodziców i dziadków gościliśmy również Panią Dyrektor, która była pod dużym wrażeniem umiejętności naszych przedszkolaków. Po przedstawieniu odwiedził dzieci długo wyczekiwany Mikołaj, który przyniósł im upragnione prezenty.  Całą uroczystość zakończył  poczęstunek  z rodzicami.


  30 stycznia byliśmy w Teatrze Arlekin na pięknym,  opowiadającym o tolerancji  przedstawieniu pt. „Niebieski piesek”.
  5 lutego odbył się długo wyczekiwany  przez dzieci bal karnawałowy prowadzony przez prawdziwego  wodzireja. W zabawie brały udział wszystkie oddziały przedszkolne, dzięki czemu nie brakowało chyba żadnej z postaci bajkowych.


  7 lutego zostaliśmy zaproszeni  na bardzo zabawne i jednocześnie pouczające przedstawienie pt. „Magiczny kapelusz”.
  W styczniu i w lutym braliśmy udział konkursach plastycznych „Moja Babcia” oraz „Cuda    z orgiami”.


  Tuż przed rozpoczęciem ferii odbyło się kolejne spotkanie z policjantem, dzięki czemu dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku.


  Bardzo ważnym wydarzeniem  był „Dzień Babci i Dziadka”.  W tym dniu przedszkolaki przygotowały krótki występ artystyczny. Dzieci, te nawet najbardziej nieśmiałe, z radością prezentowały  się przed swoimi najbliższymi. Oprócz piosenki i wierszyków przygotowały dla dziadków drobne upominki, a rodzice pyszne słodkości.


  Zima w naszym przedszkolu to okazja do przypomnienia dzieciom o niesieniu pomocy zwierzętom. W styczniu rozpoczęliśmy cotygodniową akcję dokarmiania ptaków oraz braliśmy udział w akcji zbiórki karmy dla kotów i psów w schroniskach.

   

  Aleksandra Piotrowska

  GRUPA „0” A

  6-LATKI

  Zabawy matematyczne przedszkolaków

  Folder  1

  WYJAZD DO WIĄCZYNIA STADNINY KONI

  „ZBYSZKO”

  08.10.2012 odbyła się wycieczka do stadniny koni „Zbyszko” w Wiączyniu. Podczas wyjazdu dzieci mogły zobaczyć piękne konie wyścigowe i pociągowe, skoki i powożenie oraz kuce.Stadnina jest bardzo duża liczy ok. 140 koni ,dlatego też w przerwie podczas podziwiania tych przepięknych zwierząt mogliśmy przejechać się wozem ciągniętym przez konie podziwiając widoki okolicznych pól i lasów.Po przejażdżce z wielką ochotą wybraliśmy się na przygotowany poczęstunek. Ciepła herbatka i kiełbaski z grila smakowała wybornie.Był też czas na zabawy z piłką, a także odpoczynek na hamaku.Wracaliśmy zmęczeni ale w bardzo dobrych humorach.

  Folder 2

  ZABAWY NA ŚNIEGU

  Pierwszy w tym roku śnieg sprawił dzieciom wiele radości.

  Największą frajdą było ulepienie bałwana.

  Folder 3

  Nasze  ulubione  zabawy


  Folder 4

  PIECZENIE  PODPŁOMYKÓW.

  Tego dnia dzieci miały okazję poznać różnego rodzaju zboża oraz zobaczyć jak powstaje mąka do wypieków pieczywa. Następnie zadaniem dzieci było rozwałkować ciasto każdy samodzielnie tak, aby powstał  placek. Kolejne, Ciekawe doświadczenie to pieczenie na blasze zawieszonej nad ogniskiem. Najprzyjemniejszą częścią była degustacja już upieczonych i posmarowanych konfiturą placków.

  Folder 5

  „Światowy Dzień Pluszowego Misia” w naszym przedszkolu.

  Dzień Pluszowego Misia obchodzony był bardzo radośnie. Trzy grupy przedszkolaków  3-4 latki,  5 i 6 latki bawiły się wspólnie przy muzyce, biorąc udział w konkursach i zabawach . Był czas na odpoczynek podczas oglądania bajki pt  „Miś Jogi”. Impreza zakończyła się słodkim poczęstunkiem i jak na misie przystało degustacją prawdziwego miodu.

  Folder 6

  15 listopada w ramach Programu Comenius 2012 odbyło się spotkanie z gośćmi z Cypru, Szkocji, Czech oraz Hiszpanii. Przez cały tydzień poprzedzający wizytę dzieci poznawały ciekawostki o państwach, biorących udział w programie, tworzyły prace plastyczne                 i dekoracje sali.

  20 listopada oraz 22 stycznia  kolejny raz odbyły się spotkania z  Łódzkim Towarzystwem Muzycznym.

   

  26 listopada obchodziliśmy „ Światowy Dzień Pluszowego Misia”, w którym udział wzięły wszystkie przedszkolaki naszej szkoły i ich kochane PRZYTULANKI. Z tej okazji przez cały tydzień czytaliśmy wiersze i bajki o naszych ulubieńcach, a także stworzyliśmy piękne prace plastyczne, w tym ogromnego przestrzennego misia z papieru wypchanego gazetami oraz plakat wylepiany kawałkami kolorowych gazet. Podsumowaniem całej akcji była wspaniała zabawa z tańcami, konkursami, a także degustacją miodu.

   

  W listopadzie wyjątkowym wydarzeniem były odwiedziny tajemniczej „Cyganki”, która zapoznała dzieci z tradycją wróżb i przysłów andrzejkowych, a następnie zaprosiła je do wspólnej zabawy. Najpierw było malowanie buziek, później zabawa taneczna, a następnie słodki poczęstunek. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

   

  6 grudnia do naszych dzieci przybył z dalekiej Laponii Mikołaj z wielkim workiem prezentów. Przedszkolaki  były szczęśliwe i niezwykle przejęte tym wydarzeniem. Zapowiedziały, że grzecznie będą czekały na niego w Wigilię.

  W tym samym dniu dzieci brały udział w przedstawieniu pt. „Legenda o wawelskim smoku”.

  14 grudnia wybraliśmy się do Baśniowej Kawiarenki na przedstawienie jasełkowe                pt. „Wesoła Nowina”, przenoszące nas w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

  Niezwykłym  wydarzeniem była Wigilia klasowa, która odbyła się  20 grudnia. Dzieci pięknie przebrane zaśpiewały kolędy m.in. z repertuaru Arki Noego oraz recytowały wiersze. Oprócz rodziców i dziadków gościliśmy również Panią Dyrektor, która była pod dużym wrażeniem umiejętności naszych przedszkolaków. Po przedstawieniu odwiedził dzieci długo wyczekiwany Mikołaj, który przyniósł im upragnione prezenty.  Całą uroczystość zakończył  poczęstunek  z rodzicami.

  30 stycznia byliśmy w Teatrze Arlekin na pięknym,  opowiadającym o tolerancji  przedstawieniu pt. „Niebieski piesek”.

  5 lutego odbył się długo wyczekiwany  przez dzieci bal karnawałowy prowadzony przez prawdziwego  wodzireja. W zabawie brały udział wszystkie oddziały przedszkolne, dzięki czemu nie brakowało chyba żadnej z postaci bajkowych.

  7 lutego zostaliśmy zaproszeni  na bardzo zabawne i jednocześnie pouczające przedstawienie pt. „Magiczny kapelusz”.

  W styczniu i w lutym braliśmy udział konkursach plastycznych „Moja Babcia” oraz „Cuda    z orgiami”.

  Tuż przed rozpoczęciem ferii odbyło się kolejne spotkanie z policjantem, dzięki czemu dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku.

  Bardzo ważnym wydarzeniem  był „Dzień Babci i Dziadka”.  W tym dniu przedszkolaki przygotowały krótki występ artystyczny. Dzieci, te nawet najbardziej nieśmiałe, z radością prezentowały  się przed swoimi najbliższymi. Oprócz piosenki i wierszyków przygotowały dla dziadków drobne upominki, a rodzice pyszne słodkości.

  Zima w naszym przedszkolu to okazja do przypomnienia dzieciom o niesieniu pomocy zwierzętom. W styczniu rozpoczęliśmy cotygodniową akcję dokarmiania ptaków oraz braliśmy udział w akcji zbiórki karmy dla kotów i psów w schroniskach.

   

  Aleksandra Piotrowska

   

  ROK 2011/2012

   

  "Dwa są szczęścia na świecie

  Jedno małe - być szczęśliwym;

  Drugie wielkie - uszczęśliwiać innych"

  - Julian Tuwim

  Stare Skoszewy to malownicza wieś położona w województwie łódzkim, w gminie Nowosolna. Tutaj  właśnie na terenie Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich znajduje się nasz Oddział Przedszkole przy Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły. Pięknie położony wśród drzew  ,dobrze wyposażony plac zabaw dla dzieci, duże boisko, odnowiony budynek przyjazny dzieciom, kolorowe ,dobrze wyposażone , przestronne i słoneczne sale, różnorodne pomoce dydaktyczne i zabawki, duża sala gimnastyczna, biblioteka i sala komputerowa to jedne z wielu zalet . Dzieci czują się w naszej placówce dobrze i bezpiecznie dlatego tak chętnie przychodzą do przedszkola . Rodzice informowani są na bieżąco o postępach lub ewentualnych trudnościach dziecka. Staramy się mieć zawsze czas dla rodziców  i rozwijać wszelkie wątpliwości. Do przedszkola uczęszczają dzieci w wieku 3-4  i 5-6 lat do dwóch grup wiekowych. Dzieci mają zapewnioną troskliwą opiekę ze strony całego personelu.

  W przedszkolu zatrudniona jest wykwalifikowana kadra nauczycieli oraz specjalistów:

  • Logopeda
  • Pedagog
  • Psycholog

  Celem naszego przedszkola jest przede wszystkim :

  • Kierowanie się dobrem dziecka.
  • Zapewnienie dziecku wszechstronnego rozwoju stosując nowoczesne metody i formy pracy.
  • Stworzenie miłej i serdecznej atmosfery oraz bezpieczeństwa podczas pobytu w przedszkolu.
  • Wspieranie indywidualnego rozwoju dziecka z uwzględnieniem trudności, zainteresowań i zdolności.
  • Przestrzeganie zasad wynikających z Konwencji Praw dziecka.

  PODSUMOWANIE PIERWSZEGO SEMESTRU 2011/2012 W PRZEDSZKOLU (3,4 LATKI)

   

  Do naszego oddziału przedszkolnego uczęszcza 25 dzieci, w dwóch grupach wiekowych:

  3-latki (14 dzieci), 4-latki (11 dzieci).

  Pierwszym ważnym wydarzeniem w życiu naszych maluchów było „ Pasowanie na przedszkolaka”, które odbyło się w listopadzie.

  Dzieci były bardzo przejęte w tym dniu, a największe obawy miały przed „ołówkiem gigantem”, którym Pani Dyrektor ich pasowała. Po występach, każdy przedszkolak otrzymał upominek i dyplom. Uwieńczeniem tego jakże ważnego dnia w życiu naszych maluchów był słodki poczęstunek z rodzicami.

  W listopadzie odbył się także między przedszkolny konkurs plastyczny „Jesień w oczach dziecka”, wzięły w nim udział dzieci z przedszkola 202 w Nowosolnej, przedszkola miejskiego nr 228, prywatnego przedszkola „Ekoludek”, przedszkola im. Marii Konopnickiej w Lipinach, dzieci z oddziałów przedszkolnych w Starych Skoszewach i przedszkola im. Marii Montessorii w Łodzi.

  Laureaci z naszego przedszkola:

  I miejsce- Wiktorka Choła,

  II miejsce- Zuzia Klimek,

  III miejsce- Milenka Żaromińska.

  Po rozstrzygnięciu konkursu zaprosiliśmy do nas wszystkich laureatów z wychowawcami po odbiór nagród.

  Nawiązaliśmy stałą współpracę z Przedszkolem 202 z Łodzi. Korespondujemy ze sobą systematycznie. Zostaliśmy zaproszeni przez nich do udziału w konkursie teatralnym, który odbędzie się 22 marca. Z niecierpliwością czekamy to spotkanie.

  14 listopada pojechaliśmy do „Baśniowej kawiarenki” na przedstawienie pt. „Brzydkie Kaczątko”, dzieci czynnie w nim uczestniczyły. Bliski kontakt z aktorem wywarł na wszystkich silne wrażenie i z przyjemnością wrócimy tam ponownie.

  Miesiąc listopad w przedszkolu zakończył się „Zabawą andrzejkową”. Dzień ten był wyjątkowy. Przybyła do nas „Cyganka”, która zapoznała dzieci z tradycją wróżb i zaprezentowała niektóre z nich. Dzieci choć przejęte nie odmówiły udziału w zabawie.

  W grudniu atrakcji również nie zabrakło.

  Po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień Pluszowego Misia”, jego organizatorem była Pani Izabela Napora.

  Dzieci zapoznały się z wieloma „Miśkami”, bohaterami bajek, książek, czasopism, poznały rodowód pierwszych misiów i brały udział w licznych konkursach. Na koniec obejrzały bajkę o „Misiu Uszatku” i  „Misiu Yoogi”. Rok 2011 zakończyliśmy „Wigilią” , która odbyła się 21 grudnia.

  Przygotowałyśmy razem z dziećmi koncert kolęd i krótki występ artystyczny, na zakończenie przybył Św. Mikołaj, który podarował wszystkim naszym milusińskim upragnione podarunki.

  W grudniu odbyły się dwa konkursy wewnątrzszkolne:

  „Kartka świąteczna”:

  I miejsce- Michasia Wasilewska,

  II miejsce- Zuzia Prośniewska,

  III miejsce- Milenka Żaromińska.

  „Ozdoba choinkowa” wyróżnienie dla Marlenki Rogulskiej.

  W styczniu wybraliśmy się na wycieczkę do „Groty solnej” tematem przewodnim naszego wyjazdu było „Safarii- zapoznanie z egzotycznymi zwierzętami”.

  27 stycznia odbył się w przedszkolu „Bal Karnawałowy”. Wszystkie dzieci w tym dniu przybyły przebrane w postacie z różnych bajek, było wiele atrakcji między innymi: malowanie twarzy, wiele zabaw, konkursów oraz poczęstunek.

  28 lutego odbył się w naszym przedszkolu „Dzień Babci i Dziadka”, który został przełożony z powodu niskiej frekwencji dzieci w miesiącu styczniu.

  Dzieci mówiły wierszyki i śpiewały piosenkę pt.: „Kiedy babcia była mała…”

  Mimo tremy przedszkolaki pięknie występowały przed swoimi babciami i dziadkami,

  a tych u nas nie zabrakło.

  Mamy nadzieję, że za rok również spotkamy się w tak licznym gronie.

  7 marca wybieramy się do teatru „Arlekin” na przedstawienie pt.: ”Czerwony Kapturek”.

  Wraz z nadejściem wiosny planujemy wycieczki plenerowe, ale o tym następnym razem.

   

   

   

   

  Dnia 25 maja 2012 r. w naszym oddziale przedszkolnym odbyła się uroczystość z okazji

  „Dnia mamy i taty”. Rodzice jak i maluchy były bardzo podekscytowane tym jakże ważnym wydarzeniem. Każdy przedszkolak mówił wierszyk dla rodziców i wszyscy śpiewali piosenki.

  Dla mamy dedykowany był utwór pt.: „Serduszka dwa”, a dla taty dzieci śpiewały piosenkę „Tata jest potrzebny”. Nasze maluchy spisały się na medal, każdy powiedział utwór i wystąpił publicznie przed najbliższymi, mimo tremy wszystko wypadło wspaniale.

  Rodzice bardzo wzruszenia oglądali występy swoich pociech i nie jednej mamie łzy wzruszenia napłynęły do oczu, tatusiowie również przejęci podziwiali swoje szczęścia.

  Każdy maluch przygotował dla rodziców laurkę i obrazek „Moja rodzina”.

  Po zakończeniu występów wszyscy zasiedli do stołów, gdzie czekał słodki poczęstunek. Dziękujemy rodzicom, za przybycie i przygotowanie uroczystości oraz za to, że przez cały rok aktywnie uczestniczyli w życiu przedszkola i pomagali nam.

  Powtarzając słowa naszej kochanej Pani Dyrektor Zofii Okońskiej cieszmy się każdą chwilą, jaka jest nam dana i wspierajmy nasze dzieci, bo to bezcenny dar, jaki posiadamy.

  Z okazji święta wszystkim mamom, życzymy wytrwałości, cierpliwości i satysfakcji z macierzyństwa.

  Przy okazji zapraszamy wszystkich 16 czerwca na „Dzień rodziny”.

  Pozdrawiamy Wychowawcy Oddziału Przedszkolnego 3/4-latków.

  Poprawiony (poniedziałek, 14 kwietnia 2014 18:27)

   
  Sześciolatki
  Gazeta Przerwa