Witamy wiosnę!
  Home Witamy wiosnę!

  Witamy wiosnę : zdrowo, kolorowo i na sportowo

  Wiosna to pora roku , na którą wielu z nas oczekuje z niecierpliwością. To  nie tylko czas budzenia się do życia świata przyrody ale także czas, w którym ludzie z zapałem zabierają się za „wiosenne porządki”. Często porządki te obejmują nie tylko dom i ogród ale także związane są z chęcią zmiany stylu życia swojego i swojej rodziny. Po okresie zimy i wczesnej wiosny jesteśmy często ociężali ,osłabieni i nie czujemy się komfortowo. Dlatego też, ważnym czynnikiem wpływającym w tym okresie na nasze dobre samopoczucie jest odpowiednia dieta i aktywność ruchowa.

  Jako szkoła promująca zdrowie postanowiliśmy w tym roku ( realizując szkolny program prozdrowotny : Żyjmy zdrowo) powitać Panią Wiosnę :  zdrowo, kolorowo i na sportowo.Z radością i entuzjazmem uczniowie przyjęli informację ,że w tym dniu nie będzie „normalnych” lekcji. W ramach świętowania nadejścia wiosny przewidziano m.in przedstawienie o tematyce prozdrowotnej w wykonaniu szkolnego koła teatralnego Parawan, przygotowywanie pod okiem wychowawców zdrowych posiłków , a także ułożenie i zaprezentowanie krótkich programów artystycznych promujących zdrowy styl życia. Doskonałą zabawą i okazja do utrwalenia sobie niektórych zasad prawidłowego odżywiania były również  zabawy i konkursy , w których dzieci mogły wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami manualnymi. Podczas prezentacji przygotowanych przez uczniów potraw wszyscy mogliśmy podziwiać  nie tylko ich wspaniały wygląd, ale także smak i wysłuchać informacji o korzyściach płynących ze spożywania zdrowych posiłków. Również programy artystyczne zaprezentowane przez poszczególne klasy były okazją do promocji talentów, jakie wielu z nas posiada. Uczniowie sami pisali scenariusze, reżyserowali, a także śpiewali i tańczyli , a wszystko po to, aby promować zdrowie. W związku z tym, że 20  marca można było zaobserwować  niecodzienne zjawisko zaćmienia słońca , postanowiliśmy wspólnie , choć przez chwilkę,  przyjrzeć mu się „z bliska” co stanowiło dodatkową atrakcję związaną z obchodami nadejścia wiosny w naszej szkole.

  Oczywiście powitanie wiosny wszystkim kojarzy się przede wszystkim z topieniem Marzanny. U nas była to ekologiczna kukła, którą „wysłaliśmy” do morza w pobliskiej rzeczce.Na zakończenie szkolnego dnia zdrowia – powitania wiosny, zorganizowano w naszej szkole spotkanie- prelekcję z  triathlonistą Sylwestrem Żydkiewiczem oraz kolejny etap szkolnego maratonu , który cieszy się coraz większą popularnością wśród uczniów i rodziców.Mamy nadzieję ,że tegoroczne obchody powitania wiosny w naszej skoszewskiej podstawówce  przyczynią się do jeszcze większej dbałości o zdrowie na każdej jego płaszczyźnie.

  I.Kosińska

   


   

   

  Wakacje 2015
  Sześciolatki
  Gazeta Przerwa

  'Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.' To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.

  EU Cookie Directive Module Information