Dzień Ziemi
  Home Dzień Ziemi

  DZIEŃ ZIEMI

  22 KWIECIEŃ

  Światowy Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia to akcja, której celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. W naszej szkole odbył się on pod hasłem „Zwierzęta chronione w Polsce”. Z tej okazji przygotowaliśmy różne działania, a w obchody Dnia Ziemi włączyliśmy wszystkie klasy.

  Rozpoczęliśmy nasze akcje już w poniedziałek. Uczestnicy koła przyrodniczego znakomicie wczuli się w rolę nauczycieli, prowadząc  lekcje dla klas I-III nt. zwierząt chronionych. Przygotowali oni dla młodszych kolegów i koleżanek prezentacje i ćwiczenia, a na koniec każdych zajęć uczniowie klas I-III rysowali swoje ulubione zwierzę chronione. Następnego dnia klasy IV-VI uczestniczyły w prelekcji prowadzonej przez pracownika oddziału terenowego  PKWŁ na temat płazów w Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich. Uczniowie poznali gatunki płazów, które mogę spotkać w swojej okolicy. 22 kwietnia w Światowy Dzień Ziemi, aby być bliżej przyrody, ruszyliśmy na rajd pieszy do Rezerwatu „Struga Dobieszkowska”.  Podziwialiśmy piękno naszej okolicy, obserwowaliśmy budzącą się do życia przyrodę. Mijaliśmy wiosenne kwiaty tj. zawilec gajowy czy szczawik zajęczy a w dolinie rzeki Młynówki zaobserwowaliśmy ziarnopłon wiosenny. Przez całą wędrówkę słuchaliśmy śpiewu ptaków, a w lesie zwabiliśmy głosem pana Ziębę. Oczywiście każdy uczeń otrzymał mapę z trasą  naszej wędrówki i kilka zadań do wykonania w terenie.

  Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły, ciesząc się, że nasza szkoła znajduje się w tak pięknej okolicy…

  Aleksandra Frankenberg

   

  Wakacje 2015
  Sześciolatki
  Gazeta Przerwa

  'Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.' To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.

  EU Cookie Directive Module Information