Konkursy informatyczne
  Home Konkursy informatyczne

  Boso do ... Sukcesu!

  Boso do sukcesu… w bieżącym 2015  roku podreptała  Julia Jaworska, uczennica klasy VI, która zakwalifikowała się do  finału  XI Międzyszkolnego  Konkursu na prezentację komputerową „Był tutaj…”. Nasza Julka w tak niepowtarzalny sposób zaprezentowała wybitną  postać wielkiego polskiego podróżnika  - Wojciecha Cejrowskiego, jednocześnie prezentując swój pokaz multimedialny wykonany w programie Prezi w taki sposób, że jury postanowiło przyznać jej Wyróżnienie. Niezwykle oryginalny sposób przedstawienia to między innymi: przydźwigane książki W. Cejrowskiego, przemyślany  strój – bose stopy, kwiecista koszula, słomiany kapelusz „luźny” styl bycia oraz znajomość i swobodne posługiwanie się nowoczesnymi technikami multimedialnymi. Gratulujemy Julce pomysłowości i kreatywności, którą zawsze potrafiła zaskakiwać.

   

  Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronach:

  WCDNiKP – regulamin

  Szkolna strona WWW – Szkoła nr 113

  Aneta Łyszcz


   


  Gratulacje dla Marysi!

  14 kwietnia 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 202 im. Jana Pawła II  w Łodzi odbyło się uroczyste podsumowanie VI edycji Międzyszkolnego Konkursu „Razem zapobiegamy pożarom”.Organizatorem konkursu była biblioteka SP Nr 202 we współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną Łódź- Nowosolna oraz ŁCDNiKP. Konkurs objęty został honorowym patronatem ŁCDNiKP. Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na stroniehttp://www.wikom.pl/sp202lodz/strona87.htm.

  Na uroczystość została zaproszona uczennica naszej szkoły – Marysia Depta (kl. VI) wraz z nauczycielem- opiekunem, panią Anetą Łyszcz. Było nam szczególnie miło, zwłaszcza, że okazało się, iż  Marysia zdobyła II Miejsce w tym konkursie (kategoria multimedialna). Serdecznie gratulujemy Marysi tak wielkiego sukcesu, a organizatorom konkursu dziękujemy za niezwykle miłe przyjęcie tzn. występy dzieci, ciepłe słowa Pani Dyrektor, ciekawą prelekcję autorstwa pana Sebastiana Tomczyka – prezesa OSP Łódź  Nowosolna, poczęstunek oraz nagrody. Bardzo miło będziemy wspominać te chwile.

  Aneta Łyszcz


   

  Uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego

  11 czerwca 2014 roku w siedzibie Wojewódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego odbyło się uroczyste podsumowanie Informatycznego  Konkursu Wojewódzkiego „Zmieniamy nasze miasto – konkurs na najlepszą animację komputerową”. W tym dniu zwycięstwo świętowały uczennice naszej szkoły - Antonina Janowska oraz Martyna Stępień, które to zdobyły I Miejsce w tym konkursie , uzyskując  tytuł Laureatek . Sukces jest tym większy, że w etapie finałowym Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego uczestniczyło 27 uczniów aż  z 15 szkół z Łodzi i województwa łódzkiego, a Komisja Konkursowa właśnie naszym  dziewczynkom przyznała tytuł Laurata,  uznając ich prace za najlepsze. W tym uroczystym dniu Martyna i Tosia otrzymały Dyplomy oraz nagrody książkowe z rąk samego Dyrektora Centrum – pana Janusza Moosa oraz organizatorów konkursu: p. S. Szarugi i p. Anny Koludo.  Jesteśmy niezwykle dumni z osiągnięć dziewcząt i życzymy im dalszych sukcesów.

  Aneta Łyszcz

   


   

   

  Mistrzynie ze Skoszew!

  6 maja 2014 roku na stronie internetowej Wojewódzkiego Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi ukazały się tak bardzo wyczekiwane przez nas wyniki   Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „Zmieniamy nasze miasto”. Okazało się, że dwie uczennice klasy IV  z naszej szkoły: Antonina Janowska oraz Martyna Stępieńzdobyły tytuł Laureata, zajmując I Miejsce w konkursie!
  W etapie finałowym  uczestniczyło 27 uczniów z 15 szkół z Łodzi i województwa łódzkiego. Praca dziewczynek okazała się najlepsza. Zgodnie z Regulaminem konkursu  miała mieć ona postać  animacji wykonanej w dowolnym programie komputerowym. Dziewczęta wykonały krótki film wykorzystując program Windows Media Maker.   Jesteśmy bardzo dumni z dziewcząt i życzymy im dalszych sukcesów, a Państwa zapraszamy do obejrzenia pracy i zapoznania się z regulaminem oraz wynikami konkursu.

  Martyna i Tosia przedstawiają

  Wyniki konkursu

  Regulamin konkursu

  Aneta Łyszcz  Filip Szymański – LAUREATEM III Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego „Wiosna, ach to ty”

  15 kwietnia 2014 roku w siedzibie WODN w Łodzi odbyły się eliminacje finałowe konkursu „Wiosna, ach to ty”. Z ogromną radością pragniemy poinformować, że uczeń z naszej szkoły – Filip Szymańskizastał laureatem tego konkursu, zajmując III Miejsce w województwie.

  Konkurs odbył się w ramach projektu „Wiosna, ach to ty” skierowanego do nauczycieli z terenu Łodzi i województwa łódzkiego. Organizatorem konkursu był Wojewódzki Ośrodek DoskonaleniaNauczycieli w Łodzi, a współorganizatorem Zespół Parków Krajobrazowych Wzniesień Łódzkich. Projekt honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stempień. Tematyka konkursu dotyczyła Wiosny w Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich.

  Uczniowie, którzy przybyli z kilkunastu szkół, musieli w ciągu 60 minut wykonać zadanie złożone z dwóch części:

  - edytowanie prostego tekstu w edytorze tekstu

  -wykonanie pracy plastycznej w edytorze grafiki

  Prace oceniane były pod kątem:

  - wykorzystania narzędzi dostępnych w programach WordPad i Paint

  -poprawności edycji tekstu

  -estetyki, pomysłowości

  - kompozycji plastycznej

  -zgodności z tematem

  Filip wykazał się ogromną wiedzą i umiejętnościami w tym zakresie, a częściową Jego pracę  można już  obejrzeć  na stronie WODN (w galerii prac). Podczas konkursu odbyła się prelekcja, która to  została zorganizowana  przez współorganizatora konkursu  i dotyczyła tematu „Nietoperze”.  Wszyscy przybyli goście (dzieci , nauczyciele, opiekunowie) jak i pracownicy WODN uczestniczyli w tej prelekcji z prawdziwą przyjemnością.

  Jesteśmy bardzo dumni z Filipa, tym bardziej, że to właśnie nasza szkoła znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich , a tematyka konkursu dotycząca wiosny na tym terenie bez zwątpienia była mocno związana z lokalizacją naszej szkoły. Gratulujemy Filipowi i życzymy mu dalszych sukcesów.

  Informacje na temat konkursu można też znaleźć na stronie Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Zapraszamy do zapoznania ze stroną:

  Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich:

  oraz do obejrzenia galerii prac:

  Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli

   

  Aneta Łyszcz

   

   


  Brawo dla Piotrka!

  11 kwietnia 2014 roku w SP nr 113 odbyły się eliminacje finałowe X  edycji Wojewódzkiego Konkursu dla uczniów kl. IV-VI na prezentację multimedialną „Tam, gdzie mieszka legenda”.Uczeń naszej szkoły, Piotr Piotrowski zdobył Wyróżnienie w tym konkursie. Organizatorem konkursu była SP nr 113, a współorganizatorem Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Do finału przystąpiło 15 uczestników wyłonionych spośród 39 prac. Zostały przyznane trzy miejsca oraz dwa wyróżnienia. Komisja oceniała pokaz multimedialny opisujący wybrane miejsce związane z legendą wykonaną w dowolnym programie prezentacyjnym oraz sposób jej przedstawienia. Proce konkursowe zostały ocenione przez niezależne jury wg następujących kryteriów:

  -          zgodność z tematem pracy,

  -          walory edukacyjne,

  -          wykorzystanie możliwości programu prezentacyjnego,

  -          staranność wykonania prac,

  -          komentarz słowny autora prezentacji w trakcie trwania pokazu (tylko w częścifinałowej).

  Jesteśmy dumni z Piotrka i życzymy mu dalszych sukcesów!

  Aneta Łyszcz

  Poprawiony (wtorek, 30 czerwca 2015 06:56)

   

  Wakacje 2015
  Sześciolatki
  Gazeta Przerwa

  'Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.' To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.

  EU Cookie Directive Module Information