Rajdy
  Home Rajdy piesze

  ZIMOWY RAJD PIESZY NA ORIENTACJĘ

  Ruch to zdrowie- chyba każdy zna tę zasadę, ale warto przypomnieć , że ruch to też wspaniała przygoda. Mogli się o tym przekonać uczestnicy szkolnego rajdu , który odbył się 24 lutego na terenie Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich czyli w … w pobliżu naszej szkoły.

  W chłodny lutowy poranek uczniowie z klas I – III wraz z opiekunami i rodzicami wyruszyli w „trasę” po krótkiej odprawie( omówieniu zasad rajdu) .Zadaniem poszczególnych klas przemierzenie trasy zaznaczonej na mapie , odszukanie oznaczonych punktów kontrolnych i udzielenie odpowiedzi  na pytania – zagadki o tematyce przyrodniczej. Na zakończenie trasy na uczestników rajdu czekał ukryty „skarb” – czyli „coś na pokrzepienie”.

  Wszystkie zadania okazały się dla naszych uczniów niezwykle proste, a 3 kilometrowa trasa i mroźne powietrze nie stanowiły dla uczestników rajdu  żadnego problemu. Pomimo czerwonych policzków , ubłoconych butów( i spodni) wróciliśmy do szkoły we wspaniałych humorach, z chęcią na kolejne wyzwania terenowe.

   

  I.Napora

   

  Zimowy rajd pieszy na orientację  - program

  Zimowy rajd pieszy na orientację  - program

  1. Organizatorzy:

  I.Napora

  A.Frankenberg

  2. Cele rajdu:

  • Popularyzacja turystyki pieszej
  • Poznanie walorów otaczającej  przyrody
  • Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu

  3. Uczestnicy rajdu :

  Uczniowie klas I – III wraz z opiekunami, chętni rodzice

  4.Termin rajdu:

  Rajd odbędzie się 24 lutego 2014r. w  godzinach 9:00 – 11.00

  5.Przebieg rajdu:

  • Spotkanie uczniów i opiekunów na świetlicy z organizatorami rajdu
  • Omówienie zasad uczestnictwa w rajdzie i przebiegu rajdu
  • Rozdanie uczniom mapek trasy rajdu
  • Sprawdzenie odzieży dzieci..
  • Wymarsz grup z opiekunami i rodzicami
  • Realizacja zadań  , zaliczenie punktów oznaczonych na mapie
  • Odnalezienie „skarbu” ukrytego na trasie rajdu
  • Powrót do szkoły , poczęstunek w klasach

   


  WAGARY POD KONTROLĄ

  21 marca to tradycyjny Dzień Wagarowicza, ale przede wszystkim początek kalendarzowej wiosny - pięknej, radosnej i zawsze niecierpliwie oczekiwanej pory roku. W tym roku pogoda dopisała i w słoneczny, ciepły poranek klasy młodsze wyruszyły na wiosenny rajd, aby sprawdzić czy nadeszła już  wiosna. Spacer  z mapkami był dla wszystkich uczestników bardzo absorbujący. Uczniowie  sprawdzali trasę marszu, rozwiązywali wiosenne zagadki i poszukiwali oznak nadejścia wiosny. W rajdzie wzięły też udział mamy uczniów ( z klasy III p. Monika Szram, z klasy I b – p. Joanna Prostańska oraz Janek Sondej – brat Neli z klasy I b). Słońce mocno grzało, pogoda była wprost wymarzona na taką wycieczkę. W trakcie marszu mieliśmy też czas na krótkie odpoczynki, podziwianie okolicznych widoków  a nawet  małe co nieco.  Podczas wyprawy widzieliśmy piękne, różnokolorowe krokusy, bratki,  niebieskie cebulice, zielone pąki na drzewach i soczystą zieleń na polach i krzewach. Rozwiązaliśmy bezbłędnie wszystkie wiosenne zagadki i wróciliśmy do szkoły ogrzani złotymi promieniami  słońca i  owiani ciepłym wiatrem.

  Anna Łuszczyńska

   

  Poprawiony (poniedziałek, 31 marca 2014 14:44)

   

  Wakacje 2015
  Sześciolatki
  Gazeta Przerwa

  'Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.' To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.

  EU Cookie Directive Module Information