Zawody na orientację
  Home Zawody na orientację

  Zamiast topienia Marzanny…

  Z czym kojarzy się pierwszy dzień wiosny? Oczywiście z topieniem Marzanny. Tego dnia jak co roku uczniowie większości szkół wraz ze swoimi wychowawcami udają się nad wodę aby zatopić słomianą lalkę i w ten sposób na dobre pożegnać zimę i przywitać z otwartymi ramionami i uśmiechniętymi buziami najpiękniejszą porę roku- wiosnę. Ale nasza szkoła postanowiła zerwać z utartym schematem i uczcić ten niezwykły dzień w nieco inny sposób. Dzieci z klas IV – VI udały się ze swoimi nauczycielami na pieszy rajd do Lasu Janinowskiego gdzie miały okazję przyjrzeć się z bliska budzącej się do życia, bardzo mozolnie, pięknej przyrodzie. Gośćmi wycieczki byli pracownicy Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, którzy opowiadali o walorach przyrodniczych naszej okolicy  oraz starali się uwrażliwić na ochronę środowiska naturalnego. Głównym punktem wyprawy był Rezerwat Parowy Janinowskie i  podglądanie żyjącej tam przyrody. Uczniowie mieli okazje poczuć zapach wiosny i aktywnie spędzić czas na w towarzystwie leśnych mieszkańców. Po przejściu wymagającego dystansu 10 km wszyscy z radością witali naszą szkołę.

  Aleksandra Frankenberg

   


  ZAWODY NA ORINENTACJĘ „ POWITANIE WIOSNY”

  29 Marca, o godzinie 10, odbyły się biegi na orientację. Z naszej szkoły, udział wzięło 6 osób z klasy 4a. Czyli : Tosia Janowska, Karolina Szczepocka, Gosia Michalak, Wiktoria Niewiadomska, Piotrek Piotrowski i Mateusz Musialczyk. Biegi odbyły się w Arturówku, organizowane przez klub : MKS Metalowiec Łódź, pod nazwą "Powitanie wiosny".

  Grup było 8 - Gimnazjum 12 Łódź, gimnazjum 18 Łódź, Azymut Pabianice, Orientuś Łódź,

  Metalowiec Łódź, Sp Skoszewy, Sp 101 Łódź, ZSP 9 Łódź i indywidualni biegacze.

  Bieg zaczął się około godziny 11, bo musieliśmy do startu kawałek dojść. Biegaliśmy w różnych minutach. Punkty odchaczaliśmy inaczej niż na poprzednich biegach. Dotychczas mieliśmy kartki i dziurkacze ze wzorem, a na tych zawodach były czipy i specjalne czytniki.

  W takim czytniku była dziurka do której wkładało się wystającą część czipa, musiało zapikać by zaliczyć punkt. Gdy już się wystartowało, dostawało się mapę. Punktów było dokładnie 9. Każdy z nich był dobrze schowany. Szczególnie te w dołach i rowach.

  Właśnie... Zawody na orientację, nie są takie łatwe jak myślicie. Trzeba umieć dobrze orientować mapę i posługiwać się kompasem, w lesie naprawdę łatwo się zgubić!

  Pierwszy punkt był łatwy do dostrzeżenia, tak samo jak 2 i 3. Trudniej zaczęło się robić przy 4 punkcie, szukałam go długo, aż w końcu znalazłam! Był w suchym rowie.

  Przy poszukiwaniach 5 punktu spotkałam tatę Mateusza i moją Mamę.

  Razem szukaliśmy pozostałych 4 punktów. Gdy wróciłam, okazało się, że dobrze mi poszło (ale nie tylko mi)

  z Kategorii dziewczyn (k-10)

  1-

  2- Gosia Michalak

  3- Tosia Janowska

  Karolina i Wiktoria zostały zdyskwalifikowane z powodu braku 4 punktu, ale też bardzo dobrze im poszło

  Kategorii chłopców (M-10)

  1-

  2-

  3- Piotrek Piotrowski

  Tak, wyglądały biegi na powitanie wiosny :)

   

  Tosia Janowska IV a   

  Popularne Zawody na Orientację w Lesie Łagiewnickim

  W sobotę 8.03.2014 przy słonecznej, bardziej wiosennej niż zimowej pogodzie, uczniowie klas IV i V naszej szkoły, wzięli udział drugi raz w tym roku w Popularnych Zawodach na Orientację. Trasa była trudna, wiodła przez gęsty las, a dużym problemem było pokonywanie krzaków i jeżyn, które zniszczyły nie jedne spodnie. Dzieciaki jednak bardzo dobrze sobie poradziły i odnalazły wszystkie punkty w czasie około jednej godziny. Najlepiej spośród dziewczyn naszej szkoły pobiegły Julia Prostańska i Ola Mes, natomiast z chłopców najszybciej pokonał trasę Jakub Nenczak. Oczywiście wszystkim gratuluję i czekam na Wasze dalsze sukcesy…..

  Aleksandra Frankenberg

   


  TRENING CZYNI MISTRZA…..

  W pierwszą sobotę marca  w Lesie Wiączyńskim odbył się Trening Orientacji Sportowej, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Trening został zorganizowany przy współudziale MKS Metalowiec Łódź. Wybrani uczniowie klasy IV i V mieli za zadanie  odnaleźć 10 punktów kontrolnych w lesie, w jak najszybszym czasie. Trasa nie była łatwa, aby dotrzeć do punktów kontrolnych, trzeba było pokonać gęsty las, tereny błotniste oraz strumień rzeczny. Trasa planowo miała liczyć 3000m, ale  odnalezienie punktów okazało się dla niektórych dużym wyzwaniem i aby je znaleźć uczestnicy musieli ich długo szukać. W rezultacie uczniowie pokonali dystans ok. 5000m. Najszybciej wszystkie punkty odnaleźli i dotarli do mety: Julia Prostańka kl. V, Szymon Dziubek kl. IVa oraz Ola Mes kl. V. Dziękuję za udział wszystkim uczestnikom a najlepszym serdecznie gratuluję!!!!

  Aleksandra Frankenberg

   

   

   

   

  Poprawiony (piątek, 02 maja 2014 14:34)

   

  Wakacje 2015
  Sześciolatki
  Gazeta Przerwa

  'Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.' To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.

  EU Cookie Directive Module Information