Bezpieczne ferie 2014
  Home Ferie 2014

  Zapraszamy do zapoznania się z materiałami dotyczącymi Akcji "Bezpieczne ferie" w województwie łódzkim:

  Bezpieczne ferie

   

   

   

  DYŻURY NAUCZYCIELI W CZASIE FERII ZIMOWYCH

   

   

  FERIE W KRAINIE LODU

  Pogoda w pierwszy dzień ferii dopasowała się tematycznie i temperaturowo do filmu, na który uczniowie naszej szkoły pojechali do kina Bałtyk w Łodzi. Film nosił tytuł „Kraina Lodu” i był inspirowany baśnią J.Ch. Andersena „Królowa Śniegu”.

  Była to przepiękna animowana opowieść( produkcji USA, wytwórni Disneya) o dwóch siostrach - księżniczkach Annie i Elzie, mieszkających w szczęśliwym królestwie Arendelle. Niestety spokój mieszkańców zostaje zburzony przez magiczną moc księżniczki Elzy, która sprowadza na krainę wieczną zimę , obracając w szron i mróz wszystko, czego się dotknie. Potem znika w górach, gdzie buduje kryształowe, lodowe królestwo. Na jej poszukiwanie   wyrusza księżniczka Anna, mając u boku górala Kristoffa z jego reniferem - Svenem oraz magicznego, śniegowego bałwanka Olafa, kochającego słońce, lato i marzącego o smażeniu się na plaży. Wszystko działo się w scenerii  zimowych  norweskich krajobrazów,
  w padającym białym i lśniącym śniegu. Akcję uzupełniały dowcipne dialogi i komentarze (rewelacyjna scena w góralskim sklepiku!) oraz przepiękna, nastrojowa muzyka i piosenki. Nie zdradzimy reszty szczegółów, ponieważ warto wybrać się by obejrzeć film! Wszystkim 48 uczestnikom wyprawy do kina oraz ich 4 opiekunom bardzo podobała się ta zimowa opowieść ze szlachetnym morałem. Choć momentami robiło się nam zimno, to z pewnością możemy polecić ją kolegom i koleżankom a także ich rodzinom.

  Anna Łuszczyńska

   


  ECHA WYJAZDU DO KINA…

  Wszyscy pamiętamy, że podczas ferii aż 48 uczniów z naszej szkoły wyjechało do kina Bałtyk w Łodzi na film pt.”Kraina Lodu” . Dziś miło nam zakomunikować, że zachęceni uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Moja ulubiona bajkowa postać”, zorganizowanym przez sieć kin Helios. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie było obejrzenie podczas ferii filmu w kinie, dostarczenie biletu wraz z pracą plastyczną dotyczącą bohatera obejrzanego filmu, wykonaną dowolną techniką i … oczekiwanie na wyniki.

  I tu należą się brawa dla naszych uczniów, ponieważ w kategorii do 7 do 12 lat I miejsce zajęli:

  Wiktor Ciosek z klasy II i Hubert Ciosek z klasy V

  II miejsce – Jagoda Sołdon z klasy IV b

  Nagrodami w konkursie były zestawy czarodzieja oraz zestawy książek Wydawnictwa Egmont. Nagrodzone prace można oglądać w kinie Bałtyk w Łodzi.

  Anna Łuszczyńska

  Oto nasi laureaci:

   

   

   

  Poprawiony (niedziela, 16 marca 2014 08:53)

   

  Wakacje 2015
  Sześciolatki
  Gazeta Przerwa

  'Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.' To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.

  EU Cookie Directive Module Information